تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد، این یک رکن اساسی است. رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۲ کد : ۲۳۷۸۸ اخبار اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۴۸
تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد، این یک رکن اساسی است. رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد،

این یک رکن اساسی است. رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

پنجم آذر ماه سالروز تاریخی صدور فرمان رهبر کبیر حضرت امام خمینی (ره) در مورد تشکیل بسیج مستضعفان را در حالی گرامی می‌داریم که این شجره طیبه و نهاد اصیل مردمی و انقلابی با همان طراوت و سرزندگی سال‌های آغازین تولد خود، در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی‌جمهوری اسلامی حضور دارد. تشکیل بسیج از ابتکارات و ثمره درایت بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) بود که از همان روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی به بار نشست و سبب شد هشت سال دفاع مقدس، ظفرمندانه به سرانجام برسد و پس از آن نیزدر طول بیش از چهار دهه منشأ خدمات و اثرات فراوان در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بوده و با کار جهادی در خدمت به مردم کمر همت ببندد.

اندیشه متعالی بسیج از عمق معارف الهی توسط امام راحل شکل گرفت و در فرد فرد مردم میهن اسلامی ریشه دوانید و به فرهنگی فراگیر و گسترده تبدیل گشت. امروز قاطعانه باید گفت که بسیج متعلق به سازمان و یا شخص خاصی نیست، بلکه بسیج جزوی از بدنه نظام و مملکت است و این تفکر توانسته موجب شادی دوستداران نظام و یأس و ناامیدی دشمنان شود و ما در هر عرصه‌ای با تفکر و انگیزه بسیجی وارد میدان شدیم توانستیم بر مشکلات غلبه و بستر پیروزی‌های بزرگ دیگر را فراهم کنیم.

هفته بسیج را به تمامی بسیجیان دریادل، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همکاران گرانقدر دانشگاه تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون نظام جمهوری اسلامی را در سایه زعامت مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مسئلت می‌نمائیم.

اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر