اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

 

 

 

  

کانال اداره کل امور شاهد و ایثارگر در پیام رسان ایتا

 

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

متن کامل وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی رحمه الله

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار گردید. (25/02/1397)

 

 

 

 

 

 

 

 

دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران (گرامیداشت فتح خرمشهر)، با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، مهندس فداحسین محمدی مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دکتر محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، دکتر رحمت اله اللهیاری مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشگاه تهران طی سخنانی گفت: دانشگاه تهران مفتخر است که میزبان حدود 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر است. در مسیر اهداف دانشگاه تهران، رویکرد اداره کل شاهد و ایثارگر و مجموعه سیستم آموزشی دانشگاه تهران، تقدیر از برگزیدگان علمی و آموزشی است.

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش دانشگاه تهران 3941 نفر، کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 642 نفر و اعضای هیئت علمی شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 193 نفر هستند که جمع خانواده شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران 4776 نفر هستند.

مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با تشریح جمعیت دانشجویان تحت پوشش در مقاطع مختلف تحصیلی و نوع ایثارگری، اظهار کرد: با احتساب ورودی‌های 5 درصدی امسال، ما میزبان حدود 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران هستیم. در رأس امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ستاد شاهد و ایثارگر قرار دارد که رئیس این ستاد، رئیس دانشگاه تهران جناب آقای دکتر محمود نیلی احمدآبادی هستند.

دکتر اللهیاری در ادامه، تصریح کرد: معمولا سالی دو بار این ستاد تشکیل جلسه می‌دهد و سیاست‌های کلی دانشگاه تهران در خصوص حوزه شاهد و ایثارگر در آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران هر ساله مقارن با سالروز فتح خرمشهر، حماسه دلیرمردان عرصه جهاد و شهادت، برگزار می‌شده که امسال دهمین دوره این رویداد با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان، کمی زودتر برگزار شد.

 مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به روند انتخاب دانشجویان ممتاز و نمونه شاهد و ایثارگر، گفت: از میان 44 دانشجوی حائز شرایط، 2 دانشجوی نمونه، 7 دانشجوی ممتاز  و 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر نیز به عنوان شایسته تقدیر، امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی در پایان، افزود: تلاش ما تقدیر از دانشجویان نمونه و ممتاز است و برنامه های بسیار خوبی در دست اجرا است که امیدواریم بتوانیم با حمایت همه مسئولان امر، سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارتقا دهیم و از افت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر پیشگیری کنیم. امروز افتخار می‌کنیم که بسیاری از دانشجویان نمونه و ممتاز در سطح دانشگاه تهران از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

در ادامه این مراسم، دکتر محمدعلی فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، گفت: پدران عزیزانی که قرار است از آن‌ها تقدیر شود در زمان فتح خرمشهر حماسه آفریدند و کشور ما را نجات دادند و نماد پیروزی حق علیه باطل را در خرمشهر آفریدند.

وی افزود: امروز ما در خدمت فرزندان همان ایثارگران، به عنوان ایثارگرانی که در جبهه‌های دیگری حماسه‌آفرینی می‌کنند، هستیم. کسانی که پا جای پای همان پدران گذاشته‌اند و مسیر ایثار را این بار در صحنه‌های علمی ادامه داده‌اند.  

مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: همین همایش تجلیل، در حقیقت نمادی است از تحقق فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در 32 سال پیش که ایشان پیش بینی دقیقی کردند که در آینده این فرزندان فرهیخته باید بیایند و انشااله اداره کشور را در دست بگیرند.

در ادامه این مراسم، با حضور رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه تهران و دیگر مسئولان حاضر، از فائزه نوری خاکی، اکرم نوری کمری، محمدصادق فراهانی، عباس درودی نیا، سجاد موقر سراجی، هادی افسانه، مریم قهرودی، مهسا نوری و شهناز اسدی نیا به عنوان دانشجویان نمونه و ممتاز و همچنین 35 دانشجوی شاهد و ایثارگر شایسته تقدیر، تجلیل شد.

 

 پیوست‌ها
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
دریافت فایل 
اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

پنج‌شنبه    26 مهر 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

إنّا لِلّه وَ إنّا إلَیهِ راجعونَ

اطلاعیه اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران در خصوص هزینه های درمانی ایثارگران

بازدید رئیس دانشگاه تهران از نمایشگاه مهر

شورای سیاستگذاری چهاردهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی از دکتر مجید سرسنگی تقدیر کرد

دیدار با دانشجویان جانباز دانشکده حقوق و علوم سیاسی

شانزدهمین نمایشگاه مهر دانشگاه تهران افتتاح شد

دیدار صمیمانه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با جمعی از ایثارگران حوزه معاونت فرهنگی

مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام دانشگاه تهران برگزار شد.

مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام

هفته دفاع مقدس گرامی باد.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است