اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
بازگشت

دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد.  (04/02/1397)

 

 

 

 

    

دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار  با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، حجت الاسلام‌والمسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه مورخ 1397/2/4 در دانشکده تربیت بدنی  و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار شد.

 این جشنواره با مشارکت و تعامل دستگاه‌های آموزشی عضو طرح شاهد از جمله وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش‌وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار و طی آن از مقام علمی و پژوهشی ۷۱ نفر از برگزیدگان طرح شاهد شامل دانشجویان، دانش آموزان و طلاب شاهد و ایثارگر تقدیر شد.

  لازم به توضیح است در انتخاب برگزیدگان این جشنواره شاخص‌هایی از قبیل فعالیت‌های آموزشی و همچنین فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی دوره تحصیل از سوی داوران مورد بررسی قرار گرفته است.

 حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی،رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: جشنواره ملی ایثار که دومین سال خود را می گذراند، با همت بنیاد بنیاد شهید و همچنین با همکاری وزارتخانه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، علوم و تحقیقات و فناوری و همچنین حوزه علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده است.

شهیدی ادامه داد: بر اساس فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۵ که تاکید فرمودند که امور تحصیلی فرزندان ایثارگران در اولویت باشد، بنیاد شهید طرح شاهد را برنامه ریزی کرده و و رویکرد این طرح از کودکستان تا دانشگاه است و این طرح بعد از ۳۲ سال با سعی و تلاش اجرایی شده است و امیدواریم که بتوانیم در این راه به نحو احسن انجام وظیفه کرده باشیم.

 رئیس بنیاد شهید با اشاره به تحصیل ایثارگران در دانشگاه ها گفت: در حال حاضر  ۱۵۸ هزار از فرزند ایثارگران در دانشگاه ها تحصیل می کنند و۴۶ هزار نفر از فرزند ایثارگران نیز در مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس مشغول تحصیل هستند.

 شهیدی خاطرنشان کرد :  ۲۵۰۰ نفر از فرزندان ایثارگران نیز در حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل علوم دینی و۲۸۰۰ نفر از خانواده‌های معظم ایثارگران نیز عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند.

 شهیدی با اشاره به اینکه اولین دوره جشنواره ملی ایثار در سال ۹۵ برگزار شده است، گفت: افزایش نشاط تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان ایثارگران و همچنین معرفی و ارج نهادن به این دانش آموزان و دانشجویان و معرفی استعدادهای برتر دانشجویی و دانش آموزی و زمینه سازی برای ورود این دانشجویان و دانش‌آموزان به رقابت های آموزشی در داخل و خارج از کشور از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 در ادامه مراسم معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت ایثار گفت: کاری که ملت ایران در یک جنگ ناخواسته قرار گرفت و انجام داد، کاری بود کارستان. وی افزود: شوروی سابق و آمریکایی ها به همراه کشورهای منطقه به خصوص کشورهای عرب آنچه در توان داشتند برای حمایت از صدام به کار گرفتند.

جهانگیری با اشاره به اینکه امروز هم به ایثار نیاز داریم گفت: وقتی به منطقه نگاه می کنیم می بینم جنگ ها و اتفاقات منطقه هم برای این است که کشور ما را زمین گیر کنند.

 معاون اول رئیس جمهور ضمن قدردانی از ایثار جانبازان و ایثارگران گفت: به برکت خون شهدا و جانبازان، این نظام و مسیر ماندنی است و  بر همه مشکلات فایق می آییم.

جهانگیری در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه ایران در منطقه گفت: از بسیاری جهات از جمله نیروهای فارغ‌التحصیل مان در دنیا جایگاه بسیار خوبی داریم.

معاون اول رییس جمهور خطاب به برگزیدگان جشنواره ملی ایثار اظهارداشت: نخبگان خانواده ایثار تفاوتی با سایر نخبگان دارند چون رسالت شهدا را هم دارند.

وی در خصوص جذب در  بنیاد ملی نخبگان گفت: تعدادی از برگزیدگان جشنواره ملی ایثار پیشنهاد داشتند که در بنیاد ملی نخبگان جذب شود که پیشنهاد خوبی است و بررسی خواهد شد.

شایان ذکر است سرکار خانم عاطفه خردپیشه، فرزند معظم شهید و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع از پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران  عنوان " برگزیده دومین جشنواره آموزشی - تحصیلی جایزه ملی ایثار" را کسب نمود. اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه کسب این افتخار را به ایشان و جامعه شاهد وایثارگر دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می نماید.

 

 

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

پنج‌شنبه    27 دی 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

جلسه شورای معاونان فرهنگی دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران برگزار شد

جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک آموزش عالی برگزار شد

جلسه شورای کارشناسان دفاتر امور شاهد و ایثارگر پردیس/ دانشکده های تابعه دانشگاه تهران برگزار گردید.

بازدید یک روزه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران این معاونت از پردیس ابوریحان دانشگاه تهران

ثبت نام دومین دوره کارگاه آموزشی تخصصی " اصول و روش‌های دفاع از پروژه، پایان نامه و رساله" با تخفیف ویژه

جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، شنبه 8 دی ۱۳۹7 در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

پیام تسلیت دانشگاه تهران برای جان باختن تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

استخدام 200 نفر نیروی انسانی موردنیاز بنیاد در شهرستان‌ها

فراخوان سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار

فایل اولین گاهنامه ایثار - کانون علمی - فرهنگی ایثار دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است