اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
ارتباط با ما پیوندها پرسش‌های متداول صفحه اصلی
 
 

     

نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE  نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE    نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

  

 

 

  

کانال اداره کل امور شاهد و ایثارگر در پیام رسان ایتا

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

اولین نشست هم‌اندیشی مدیران کل دفاتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های سطح یک و منطقه یک کشور (02/02/1397)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین نشست هم‌اندیشی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های سطح یک و منطقه یک کشور، یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 به میزبانی اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار شد.

این نشست با حضور دکتر سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مهندس محمدی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، و داود نورچه‌ای معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سطح یک و منطقه یک کشور در تالار امیر کبیر معاونت فرهنگی دانشگاه تهران برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر رحمت اله اللهیاری دبیر شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک ضمن تقدیر از حضور مدعوین محترم در جلسه و تبریک اعیاد مسعود ماه شعبان به ویژه میلاد حضرت ابوالفضل العباس بزرگ پرچمدار کربلا و روز جانباز به حاضرین، با قرائت دستور نشست هم اندیشی، استفاده از تجربیات موفق دانشگاه ها و ظرفیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم تحقیقات و فناوری به ویژه توانمندی های فکری و پژوهشی مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های بزرگ را مورد تأکید قرار دادند.

سپس دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن ابراز خشنودی از برگزاری این جلسه وتبیین اهداف این نشست موارد مطرح شده در این جلسه را مهم و راهبردی دانسته و بر لزوم برگزاری مرتب و مداوم این جلسات تا حصول نتیجه مطلوب  و ارتقاء تحصیلی و ارائه خدمات و تسهیلات قانونی به دانشگاه‌ها می باشد را مورد تاکید قرار داد.

 

دکتر مجید سرسنگی در بخشی از سخنان خود، عنوان کرد؛ تنها ورود قشر منتسب به ایثارگر و خانواده شهدا به دانشگاه ها کافی نیست، بلکه باید با برنامه ریزی های عملیاتی تلاش شود تا دانشجویانی که تحت این عنوان در دانشگاه هستند سرآمد دانشجویان بوده و پس از فراغت از تحصیل نیز بتوانند بر مبنای تخصص بالای خود جایگاه مناسبی را در مدیریت کشور و پیشرفت جامعه داشته باشند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، نقش دانشگاه‌ها را در کیفیت حضور و تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر مهم توصیف کرد و افزود: متاسفانه در چند دهه قبل دانشگاه‌ها فقط مجری مصوبات در این خصوص بوده‌اند و کمتر در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها دخالت داشته اند. این در حالی است که دانشگاه‌ها در صف مقدم خدمت‌رسانی به این عزیزان هستند و بهتر از هر نهاد دیگری می‌توانند در خصوص قوانین و ضوابط مربوطه نظر دهند.

وی در ادامه سخنان خود به اجرای طرح جامع هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران اشاره کرد و این طرح را گامی مهم در توانمند کردن این دانشجویان و آماده‌کردن آن‌ها برای پذیرش مسئولیت‌های مهم در جامعه برشمرد.

ایشان تاکید کردند؛ همه باید خودمان را مدیون ایثارگران بدانیم و حفظ شأن و هویت آنها در اولویت قرار گیرد و با در نظر گرفتن تسهیلات و انجام تکالیف قانونی و وجدانی خود حداکثر کوشش خود را در جهت ارتقای علمی و فغرهنگی این عزیزان بکار گیریم و از توانمندی های آنها در جهت بهبود شرایط استفاده نمائیم.

در ادامه نشست مهندس فداحسین محمدی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان توانمند سازی دانشجویان شاهد و ایثارگر را از اولویتهای اصلی برشمرده و اعلام کردند با انجام طرح های پژوهشی لازم و استفاده از تجربیات موفق دانشگاه ها و توانمند سازی دانشجویان در نیل به این هدف مهم خواهیم کوشید و در این مسیر توانمندی ها و تجربیات دانشگاه های بزرگ میتواند راه گشا باشد.

این نشست با سخنان آقای فقیه مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه یافت . ایشان ضمن تقدیر از تشکیل جلسه ،عمق بخشی به فعالیتها در حوزه ایثارگران و تلاش در جهت کسترش فرهنگ ایثار و شهادت و تلاش در جهت ارتقای فرهنگی، علمی تحصیلی  ایثارگران را اهداف و وظیفه مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه ها دانسته و اعلام کردند در سایه تلاش های دانشگاه ها به ویژه مدیران شاهد و ایثارگر ارتقای توانمندی های دانشجویان اتفاق افتاده است که وجود و تقدیر از بیش از 60 هزار شاهد و ایثارگر موفق تحصیلی موید این امر می باشد لذا ضمن تقدیر از تلاش ها مسیر را باید با جدیت بیشتر ادامه داد.

ایشان با اشاره به چشم انداز روشن رشد فرهنگی و تحصیلی ایثارگران، آمادگی خود را جهت رفع موانع احتمالی در این مسیر را اعلام نموده و افزودند :اگر در قوانین و آیین نامه ها مواردی باشد که در اجرا آنها را دچار وقفه یا کندی نماید آماده رفع آنها با همفکری و راه کار های شما مدیران محترم هستیم.

مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید وامور ایثارگران در پایان صحبت های خود استفاده از تمام ظرفیت های قانونی موجود در بخش های مختلف را مورد تأکید قرار داده و آمادگی خود را جهت رفع نواقص احتمالی در قوانین موجود در حوزه ایثارگران را جهت ارائه هرچه بهتر خدمات با کیفیت مورد تأکید قرار دادند.

گفتنی است، این جلسه با طرح نقطه نظرات اعضا در خوص دستور جلسه و سایر موارد ادامه یافت و پس از بحث و بررسی ضمن انتخاب کارگروه های اجرائی از بین مدیران، تصمیمات لازم اتخاذ گردید..


 

 

 

 

 

 

 

 

 

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

یکشنبه    06 خرداد 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

نشانی ما در پیام رسان ایتا

زمان و نحوه میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

سوم خرداد، سال روز آزاد سازی خرمشهر قهرمان گرامی باد.

آیین معرفی برگزیدگان مرحله دانشگاهی سی و سومین مسابقات قرآن و عترت، یکشنبه 6 خرداد، ساعت 18:30 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

ممنوعیت تأمین هزینه افطاری توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی

آقای مسعود ریاضی مقدم دانشجوی کارشناسی ارشد پردیس هنرهای زیبا به عنوان دبیر کانون علمی و فرهنگی ایثار دانشجویان شاهد و ایثارگر منصوب شد.

گزارش تصویری دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

اولین کارگاه آموزشی اصول و روشهای دفاع از پایان نامه، پروژه، و رساله ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر مقاطع تحصیلات تکمیلی برگزار گردید.

عضویت دکتر سید جلال زرگر جانباز معزز 70% در شورای برنامه ریزی و حمایت استعداد درخشان دانشگاه

دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار گردید.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است