اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
ارتباط با ما پیوندها پرسش‌های متداول صفحه اصلی
 
 

     

نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE  نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE    نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

 

 

 

  

کانال اداره کل امور شاهد و ایثارگر در پیام رسان ایتا

 

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

متن کامل وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی رحمه الله

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

مراسم بزرگداشت ایام دهه فجر  (16/11/1396)

 

 

 

 

 

 

 

 

در مراسم بزرگداشت ایام دهه فجر که ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ برگزار شد، دکتر ابراهیم مقیمی، رئیس دانشکده جغرافیا، مطالبه‌گری دانشگاه از مسئولان و دست‌اندرکاران کشور را به‌عنوان نقش مهم دانشگاه برشمرد.

رئیس دانشکده جغرافیا با اشاره به دو حادثه مهم زلزله غرب کشور و کشتی سانچی و با عنوان اینکه حوادث و رخدادها خود می‌توانند منشایی برای مطالبات قرار داده شوند، افزود: «در بحث زلزله مطالبه ما از کسانی که دست‌اندر کار در ساخت و ساز، آمایش و برنامه‌ریزی در مورد مسکن مردم هستند به‌عنوان دانشگاه این است که بناها چگونه ساخته می‌شوند؟»

دکتر مقیمی افزود: «سرپل ذهاب در جنگ هشت ساله ایران و عراق ویران و بعد از جنگ بازسازی شد اما متأسفانه در حال حاضر زلزله اخیر آن را ویران کرده است و سوالی که مطرح می‌شود این است که این ساخت و سازها به چه صورت انجام گرفته بود؟ این مطالبه‌گری دانشگاه است و البته دانشکده جغرافیا نیز به سهم خود این مسائل را در کلاس‌های درس مورد بحث و کنکاش قرار می‌دهد».

وی خاطر نشان کرد: «مطالبه ما از دستگاه‌های اجرایی و سیاست‌گذار این است که به دانشگاه‌ها باز گردند و به دستاوردهای علمی جوانان و فارغ‌التحصیلان اتکا و اعتماد و از این دستاوردها برای ساختن زمینه و شرایط زندگی بهتر استفاده کنند و باید گفت این خود یک انقلاب است».

رئیس دانشکده جغرافیا با تصریح اینکه در زمینه دریانوردی هم دانشگاه می‌تواند با دانش خود در زمینه‌های مختلف برای رفع مشکلات پاسخگو باشد، گفت: «تقویت ناوگان دریایی در ایران یک ضرورت و رصد کشتی‌ها و امنیت ناوگان‌های ایرانی در محیط‌های دریایی و اقیانوسی دارای اهمیت و ضرورت بیشتری است».

وی در ادامه سخنان خود ضمن بیان ارزش‌های انقلاب اسلامی و بزرگداشت ایام دهه فجر به بررسی اندیشه حضرت امام با توجه به کتاب صحیفه نور پرداخت و افزود: «ما در نظر داریم جشنواره بهمن را در دانشکده جغرافیا نهادینه کنیم، که در این جشنواره از فعالان دانشکده در سطح دانشجویی و کارکنان تقدیر و هم‌چنین دستاوردهای علمی مطرح خواهند شد».

دکتر مقیمی در پایان سخنان خود از ساخت ساختمان دانشکده جغرافیا با کمک خیرین و همت بنیاد برکت خبر داد.

دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر نیز در این مراسم گفت: «دانشگاه فضایی برای رشد، توسعه، آبادانی کشور و ایجاد زمینه عدالت‌خواهی است. نقش دانشگاه تهران از ابتدا بر این مبنا استوار شده و شهدایی که دانشگاه تهران به انقلاب و دفاع مقدس تقدیم کرده نیز در همین راستا بوده است».

مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر با ذکر یاد و خاطر سه شهید گرانقدر دانشکده جغرافیا و ضمن قرائت بخشی از وصایای این شهدا به تبیین دیدگاه‌ها، ارزش‌ها و تفکرات این بزرگواران پرداخت.

دکترسید عباس احمدی، معاون امور دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا در این مراسم نیز با پاسداشت ایام دهه فجر گفت: «به عنوان یک اتفاق تاریخی رویدادی که حدود چهل سال پیش در کشور ما رقم خورد ایرانیان را از هر طیف و گرایش و قشر اجتماعی به وحدت رساند و با ید اذعان داشت همه مردم در شکل‌گیری انقلاب اسلامی مشارکت داشتند و انقلاب اسلامی را تحت نمادی از وحدت و همدلی برای آیندگان ترسیم کردند».

وی با اشاره به مسئولیت خطیر دانشگاهیان گفت: «ما به عنوان معلم وظیفه سنگینی بر دوش داریم که اتفاقات و وقایع و ارزش‌های آن دوران را برای نسل جوان بازگو و تشریح کنیم».

در ادامه این مراسم که با حضور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده جغرافیا برگزار شد، مهندس جعفری، نماینده بنیاد برکت، دکتر هاشمزایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد حسن نامی و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تنها به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان از خانواده شهدای گرانقدر، دانشجویان ممتاز، برگزیدگان علمی، مدال‌آوران ورزشی، فعالان فرهنگی، کارکنان نمونه، امدادرسانان زلزله غرب کشور و راهپیمایان اربعین حسینی تقدیر به عمل آمد.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

چهارشنبه    28 شهریور 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

جلسه شورای معاونان فرهنگی پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران برگزار شد

انالله و اناالیه راجعون

انالله و اناالیه راجعون

دیدار مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر با آزادگان دانشگاه تهران

بازدید دانشجویان شاهد و ایثارگر از مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد

دیدار مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر با آزاده سرافراز آقای ناصر خرم

اسامی نفرات برتر کنکور ۹۷ اعلام شد

جلسه هم اندیشی کانون علمی و فرهنگی ایثار با دبیر کانونهای دانشگاه برگزار گردید

فیلم بیست و ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

فیلم بیست و ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است