اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
بازگشت

جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد (05/10/1396)

 

 

 

 

 

 

       

        جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، پنجم دی 1396 در دفترآقای دکتر نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه و رئیس ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار شد.

   در این جلسه که با حضور کلیه اعضاء ستاد امور شاهد وایثارگر دانشگاه برگزار شد: اهم برنامه های اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر در ارتباط با دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی تحت پوشش در سال آتی مورد بحث، بررسی و تصویب قرار گرفت.

   در ابتدای جلسه دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه و رئیس ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، با گرامی داشت یاد شهدا، با اشاره به حضور بیشترین تعداد دانشجو، کارمند و عضو هیأت علمی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران در مقایسه با سایر  دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ابراز امیدواری کرد با افزایش تعامل صمیمانه دانشگاه تهران با سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، شاهد ارتقاء سطح تحصیلی دانشجویان شاهد وایثارگر باشیم.

در ادامه دکتر سرسنگی معاون فرهنگی و مشاور رئیس در امور ایثارگران دانشگاه تهران ضمن تقدیر و تشکر از دکتر سید جلال زرگر مدیر کل سابق امور شاهد و ایثارگران دانشگاه، با اشاره به اقدامات خوبی که در سال جاری انجام شده است، ابراز امیدواری کرد حضور دکتر اللهیاری در رأس مجموعه شاهد و ایثارگر و اجرای برنامه های مورد نظر وی، موجب افزایش توانمندی تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر گردد.  

     در این جلسه دکتر اللهیاری مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه (دبیر ستاد)، ضمن تقدیر از ریاست محترم دانشگاه و معاونین و مسئولین دانشگاه بابت توجه ویژه به دانشجویان شاهد وایثارگر، گزارشی تفصیلی از فعالیت های انجام شده در این حوزه طی سال تحصیلی 96-1395 بیان نمود و در ادامه  با  ارائه گزارش آماری وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد وایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه را مورد بحث و بررسی قرار داد و با ذکر این نکته که هدف و ماموریت اصلی ما توانمند سازی تحصیلی دانشجویان شاهد وایثارگر می باشد، تلاش کنیم که دانشجویان شاهد وایثارگر با استانداردهای کیفی آموزشی جزو بهترین دانشجویان و فارغ التحصیلان  دانشگاه تهران باشند. ایشان با تاکید بر اینکه بر اساس پژوهش های انجام شده در حوزه روانشناختی و آموزشی در خصوص اهمیت و تاثیر  دو ترم ابتدای تحصیل در ارتقای تحصیلی بر ضرورت توجه ویژه به دانشجویان از ابتدای ورود به دانشگاه در برنامه ریزی آموزشی و تحصیلی با همکاری دانشجو، استاد و خانواده تاکید نمود. 

 همچنین پس از سخنان سایر اعضا، دکتر مهدوی نماینده اساتید مشاور در ستاد و آقای علی  نصرالهی (دانشجوی دوره دکتری رشته حقوق) و خانم نوری داریان(دانشجوی دوره دکتری رشته مهندسی صنایع) به عنوان نماینده دانشجویان شاهد و ایثارگر در ستاد به بیان مسائل و دغدغه های خود در این حوزه پرداختند.

در پایان پس از طرح برنامه های سال آتی اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد وایثارگر و استماع نقطه نظرات اعضاء، و اخذ تصمیمات لازم ، دکتر نیلی با اشاره به وظیفه اصلی دانشگاه برای افزایش توان تحصیلی دانشجویان و از جمله دانشجویان شاهد و ایثارگر ابراز امیدواری کردند  با اجرای برنامه های ارائه شده و با همیاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شاهد تحول در این زمینه باشیم. 

   لازم به توضیح است اعضاء ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیر در حوزه شاهد وایثارگر دانشگاه به شرح ذیل می باشد: رئیس دانشگاه (رئیس ستاد)، معاون آموزشی دانشگاه، معاون فرهنگی دانشگاه، معاون دانشجویی، مدیر کل خدمات آموزشی ، مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه (دبیر ستاد)، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون فرهنکی بنیاد شهید، رئیس اموزش عالی بنیاد شهید، نماینده اساتید مشاور دانشجویان شاهد وایثارگر و دونفر از  نمایندگان دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران تشکیل می شود.

 

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

دوشنبه    28 آبان 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

دیدار مدیران کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر و امور خوابگاه های دانشگاه تهران با دانشجویان معزز جانباز ساکن در کوی

فراخوان پژوهش‌های قرآنی در حوزه ایثار اجتماعی

کارگاه آموزشی «هدایت تحصیلی و توانمندسازی» ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر جدیدالورود در سه گروه برگزار گردید

شهید فرشاد امانخانی

نمایشگاه عکس اربعین در نگارخانه دانشجو

جلسه شورای کارشناسان دفاتر امور شاهد و ایثارگر پردیس/ دانشکده های تابعه دانشگاه تهران برگزار گردید.

إنّا لِلّه وَ إنّا إلَیهِ راجعونَ

اطلاعیه اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران در خصوص هزینه های درمانی ایثارگران

بازدید رئیس دانشگاه تهران از نمایشگاه مهر

شورای سیاستگذاری چهاردهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی از دکتر مجید سرسنگی تقدیر کرد

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است