اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
ارتباط با ما پیوندها پرسش‌های متداول صفحه اصلی
 
 

     

نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE  نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE    نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE   نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE نشانی ما در پیام رسان ایتا : https://eitaa.com/SHAHEDNEWSLINE

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

 

 

 

 

  

کانال اداره کل امور شاهد و ایثارگر در پیام رسان ایتا

 

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

متن کامل وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی رحمه الله

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

آیین ورودی نو دانشجویان سال 1396 دانشگاه تهران با حضور هیئت رئیسه (29/06/1396)

 

 

 

 

 

   آیین ورودی نو دانشجویان سال 1396 دانشگاه تهران با حضور هیئت رئیسه، بیش از 4000 هزار دانشجوی ورودی جدید و خانواده‌های آن‌ها، چهارشنبه 29 شهریور، در محل اقامه نماز جمعه پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

 آغاز این مراسم با ادای احترام هیئت رئیسه دانشگاه تهران به شهدا در جایگاه نماز جمعه دانشگاه تهران همراه بود. پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران توسط گروه موسیقی، کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری درباره نقش دانشگاه تهران پخش شد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در جمع نودانشجویان دانشگاه تهران ضمن عرض تبریک برای ورود آن‌ها به این دانشگاه، گفت: امروز روز بسیار بزرگی برای دانشگاه تهران و کشور است و اگر بگوییم امروز روز مهمی برای پیشرفت علمی و فرهنگی کشور ما ایران نیز هست سخن گزافه‌ای نگفته‌ایم. امروز ما شاهد حضور بیش از ۴۰۰۰ جوان مصمم، با استعداد، فرهیخته، با ادب و با فرهنگ در دانشگاه تهران هستیم. تصویر آینده کشور را امروز در چهره شما می‌بینیم.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه بیشترین سهم اعضای هیئت علمی را در بین دانشگاه‌ها، دانشگاه تهران دارد، گفت: دانشگاه تهران در بین دانشگاه‌های کشور بالاترین رتبه جهانی را داشته و بیشترین چهره‌های ماندگار متعلق به دانشگاه تهران هستند و ما به خود می‌بالیم که مثل 83 سال گذشته میزبان شما هستیم و امیدواریم هم‌چون جوانان فارغ‌التحصیل و دانشجوی این دانشگاه که در حوزه دفاع مقدس و دیگر حوزه‌ها آثار ماندگار بر جای گذاشتند، شما هم محور توسعه پایدار کشور باشید.

وی ادامه داد: همان‌گونه که دانش آموختگان و استادان این دانشگاه آثار ماندگاری را در این کشور به جای گذاشته‌اند، آینده کشور نیز از فعالیت‌ها و آثار ماندگار شما شکل خواهد گرفت. دانشگاه تهران در حال حاضر در رتبه بندی‌های جهانی میان سایر دانشگاه‌های کشور رتبه بسیار خوبی دارد و اگر آثار سینمایی و فرهنگی‌ای که در جهان می‌درخشند را بررسی کنیم عمدتا آثار ماندگاری را خواهید دید که توسط فارغ التحصیلان همین دانشگاه خلق شده‌اند.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه امروز مفهوم دانشگاه کمی متفاوت‌تر از گذشته شده است، خاطرنشان کرد: امروز وارد دانشگاه‌های نسل سه و چهار شده‌ایم و دانشگاه تهران پیش قراول دانشگاه نسل سوم است و هم‌سو با پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های جهان گام برمی‌دارد. امروز این دانشگاه بیشترین جمعیت دانشجوی غیرایرانی را دارا است و بیشترین مبادلات دانشجویی، دوره‌های مشترک پژوهشی و تبادلات دانشجویی بین ایران و سایر کشور‌ها را در برنامه کاری خود دارد. همچنین توسعه تبادلات بین المللی در دانشگاه تهران باعث می‌شود تا شما با مرزهای دانش دنیا و پیشرفت‌هایشان بیشتر آشنا شوید.

وی در ادامه سخنان خود به بحث اشتغال و خلق ثروت اشاره کرد و گفت: دانشگاه فقط برای دستاوردهای علمی خلق نشده و در حال حاضر یکی از ویژگی‌های بارز دانشگاه تعامل با جامعه و کارآفرینی است.

دکتر نیلی احمدآبادی، بیان داشت: دیگر مرزی بین دانشگاه و جامعه نیست و من امروز خوشحال می‌شدم که نرده‌های دانشگاه را نیز برمی‌داشتیم زیرا این نرده‌ها فقط فیزیکی هستند و باعث فاصله انداختن میان دانشگاه و جامعه نمی‌شوند. هر چه تعامل با جامعه بیشتر باشد مشکل اشتغال و خلق ثروت نیز کمتر خواهد بود و دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه کارآفرین درصدد رفع این مشکلات برآمده است که یکی از اشکال آن پارک علم و فناوری است که موجب می‌شود فضاهای خلاقانه‌اش هم در بحث اشتغال و هم در خلق ثروت به شما کمک کند و زمینه را برای‌تان مهیا سازد، اما خود شما نیز به عنوان یک دانشجو باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنید زیرا این‌ها فقط سرکلاس‌های درس به دست نمی‌آید. امروز یکی از بارزترین داشته‌های دانشگاه تهران پارک علم و فناوری است که روز به روز در حال پیشرفت و زمینه‌ساز اشتغال نوآورانه است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: دانشگاه تهران یکی از بااخلاق‌ترین نهادهای دانشجویی در کشور را دارا است و اخلاق حرفه‌ای نکته مهم دیگری است که در این دانشگاه مورد اهمیت واقع شده است. اخلاق و فرهنگ زیربنای همه حرکت‌هایی است که شما باید انجام دهید و خوشبختانه دانشگاه تهران بااخلاق‌ترین و با فرهنگ‌ترین دانشجویان و دانشگاهیان را در اختیار دارد.

وی در پایان سخنان خود ضمن عرض خیر مقدم به نودانشجویان ورودی سال 1396 دانشگاه تهران، افزود: من بار دیگر این موفقیت بزرگ را به شما، خانواده‌هایتان و کشورمان ایران تبریک می‌گویم.

پیش از سخنان رئیس دانشگاه تهران؛ دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در سخنانی ضمن عرض تهنیت برای آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی؛ با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، یادآور حماسه بی‌ بدیل ایستادگی ملت غیور ایران در مقابل جهل، ناپاکی و بدخواهی؛ و با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین، گفت: مقدم شما جوانان برومند و افتخارآفرین کشور را به آیین نو دانشجویان سال 1396 دانشگاه تهران گرامی داشته و موفقیت شما را در ورود به این دانشگاه کهن و منحصر به فرد تبریک می‌گویم. همچنین از حضور رئیس محترم دانشگاه جناب آقای دکتر نیلی احمدآبادی، هیئت رئیسه محترم دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، استادان، رؤسا و مسئولان پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه، مدیران و همکاران دانشگاه و والدین محترم و گرامی نو دانشجویان عزیز، که قطعا سهم بسزایی در شکل‌‌گیری این روز زیبا و به یادماندنی داشته‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: خدای بزرگ را شاکرم که یک بار دیگر توفیق خدمت‌گزاری برای برپایی این مراسم باشکوه را به ما عنایت فرمود. امروز و با گام‌های استوار شما که بر عرصه دانشگاه تهران نهاده شد، فصل جدیدی آغاز می‌شود که به لطف الهی و به یمن همت بلند و تلاش شما دانشجویان عزیز، نوید بالندگی نسلی جوان، پویا و خردمند را به همراه خواهد داشت.

دکتر سرسنگی با تاکید بر اهمیت دانشگاه تهران، اظهار داشت: دانشگاه تهران در طول عمر دراز و پر برکت خود همواره نقشی بی‌بدیل را در توسعه علمی و فرهنگی کشور به انجام رسانده و دانش آموختگانی فرزانه و توانمند را به جامعه و کشور تقدیم نموده است.دانشگاهی که به معنای واقع کلمه، مرکز علم و اندیشه و آینده‌سازی کشور بوده و هست. فرصت حضور در این دانشگاه برای شما عزیزان فرصت ممتازی است که هم در معتبرترین مرکز آموزشی و پژوهشی کشور، دانش‌اندوزی کنید و هم در سایه توجه این دانشگاه به توانمندسازی اجتماعی دانشجویان و فراهم‌آوری بستر رشد فرهنگی، تمام استعداد و ابعاد وجودی خود را شکوفا نمایید.

معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به حضور دانشجویان از رشته‌های مختلف در کنار هم، ادامه داد: این مهم مجال رشد همه جانبه شما را مهیا کرده و به راستی شما گرامیان را برای حضور موثر در جامعه، با نگرشی عمیق و درکی صحیح از زوایای پیچیده و متنوع زندگی اجتماعی، آماده می‌کند. شک ندارم که چون گذشته، نسل شما نیز پس از فراغت از تحصیل نقشی مهم در پیشرفت جامعه و کشور بر عهده خواهد داشت و باز هم دانشگاه تهران به میزبانی نسلی دیگر از جوانان فرهیخته و آینده‌ساز، افتخار خواهد کرد. دانشگاه تهران نقش بی بدیلی در توسعه علمی و فرهنگی کشور دارد که موفق شده است دانش آموختگانی فرهیخته را به جامعه تحویل دهد.

دکتر مجید سرسنگی در پایان، گفت: از خداوند متعال توفیق همه شما نو دانشجویان عزیز را در تمامی مراحل تحصیل و زندگی جدیدی که در آن پا گذارده‌اید، مسئلت کرده و مجددا از حضور تمام مهمانان و شرکت‌کنندگان محترمی که عطر حضورشان این مراسم را معطر کرد، سپاسگزارم. روز خوش اولین در دانشگاه، بر شما مبارک باد.

در ادامه این مراسم، گروه موسیقی مقامی انوار به سرپرستی استاد محمد درپور دو قطعه با موضوع امام رضا (ع) و امام حسین (ع) اجرا کردند.

سپس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر کرمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران طی سخنانی، گفت: یک دانشجو هیچ وقت فارغ التحصیل نمی‌شود و باید به دنبال علم‌آموزی باشد، شما باید علم و ایمان را با یکدیگر کسب کنید. کسب علم باید در کنار ایمان باشد. این نعمت کمی نیست که شما امروز توانسته‌اید آن را به دست آورید و در برترین دانشگاهی که به عنوان یک الگو در سایر دانشگاه‌ها است تحصیل کنید. این دانشگاه قله و الگویی برای دانشگاه‌های دیگر است و اساتید برجسته ای از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در همین دانشگاه تدریس کردند.

وی افزود: امروز پا در دانشگاهی گذاشته‌اید که اساتید بزرگی در این جا قدم برداشته‌اند و قدم در دانشگاهی نهاده‌اید که در سطح جهان اسلام و در سطح منطقه و کشور برتر است. فضای علم‌آموزی به برکت نظام اسلامی و شهدای گرانقدر در این کشور شکل گرفته است و شهیدانی برای علم‌آموزی ما بستر فراهم کرده‌اند تا بتوانیم به راحتی تحصیل کنیم.

حجت الاسلام کرمی تصریح کرد: آنچه که مهم محسوب می‌شود موضوع فرهنگ است که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره کرده‌اند و تاکید دارند که نباید از مقوله فرهنگ غافل باشیم. ارتباط کاری ما از امروز با دانشجویان جدیدالورود آغاز می‌شود و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید به مقوله فرهنگ توجه جدی داشته باشیم و به طور کلی لزوم توجه به مقوله فرهنگ در دستور کار قرار دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برخی می‌خواهند بین علم و دین فاصله بیاندازند، گفت: علم و دین جدا از هم نیستند و دومین نکته‌ای که در کنار علم اثر بخش است ایمان است. اگر اقتدار و استقلال می‌خواهیم باید به طور طبیعی به سراغ علم برویم.

وی ادامه داد: رسالت دانشجویان این است که علاوه بر علم آموزی خود را برای خدمت رسانی آماده کنید و فقط برای ادای تکلیف مسئولیت خود را انجام ندهند بلکه با عشق به فعالیت خود ادامه دهند.

در ادامه این مراسم استاد محمد مهدی عزیزی میثاق نامه اساتید دانشگاه تهران و شهرزاد کسمتی دانشجوی دانشگاه تهران، میثاق نامه دانشجویان این دانشگاه را قرائت کردند.

همچنین مراسم انتقال پرچم دانشگاه تهران از دانشجویان سال قبل به دانشجویان نو ورود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

تقدیر از رتبه های برتر کنکور و اهدای جوائز و لوح تقدیر و گرفتن عکس یادگاری با هیئت رئیسه دانشگاه تهران، و حضور در محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس.پایان بخش این برنامه با شکوه بود.

شایان ذکر است، هم‌زمان با این مراسم، برنامه‌های ویژه‌ای برای والدین نو دانشجویان در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد و در پایان نو دانشجویان برای ثبت نام به پردیس‌ها و دانشکده‌های خود مراجعه کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

پنج‌شنبه    25 مرداد 1397

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

دیدار مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر با آزاده سرافراز آقای ناصر خرم

اسامی نفرات برتر کنکور ۹۷ اعلام شد

جلسه هم اندیشی کانون علمی و فرهنگی ایثار با دبیر کانونهای دانشگاه برگزار گردید

فیلم بیست و ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

فیلم بیست و ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

روز دوم گردهمایی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های سراسر کشور

بیست و ششمین گردهمایی مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در سمت ریاست دانشگاه تهران ابقا شد

دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در گردهمایی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور

گردهمایی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است