اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
ارتباط با ما پیوندها پرسش‌های متداول صفحه اصلی
 
 

     

امام صادق (ع) :سنگین ترین چیزی که روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.        وسائل الشیعه، ج 7، ص 19۷امام صادق (ع) : در روز جمعه هیچ عملى برتر از صلوات بر محمد و خاندان او (ع) نیست.         الخصال  ص394  رسول اکرم صلى‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله: مهدى طاووس بهشتیان است.           بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 51 ، ص 91

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

  

 

    

 کانال تلگرام اداره کل امور شاهد و ایثارگر 

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه تهران افتتاح شد (02/05/1396)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه تهران، مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان و حدود ۹۵ تیم پسران از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان گفت: «دانشگاه تهران در هفته پیش و این هفته میزبان فرزندان خوب این میهن، دانشجویان عزیز ورزشکار بوده و این افتخار بزرگی برای ما در دانشگاه تهران است».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، شادابی و امید را یکی از مؤلفه‌های مهم برای شناختن یک جامعه سالم توصیف کرد و افزود: «نبض این سلامت و شادابی باید در دانشگاه‌ها بتپد، اگر روزی دانشگاه‌های ما با افسردگی، عدم شادابی و امید رو به رو شوند باید احساس خطر و نگرانی کنیم».

دکتر سرسنگی خاطر نشان کرد: «کسانی که فکر می‌کنند دانشگاه خوب، یعنی دانشگاه ساکت و دانشگاه بدون شور و نشاط و آنهایی که تفکرشان بر این است که دانشجویان باید سر در لاک خود بکنند و شور و نشاطی نداشته باشند در اشتباه هستند».

وی دانشگاه و جامعه خوب و سالم را مکانی برشمرد که دانشجویان در آن با شور و نشاط و با امید به آینده گام بردارند و زندگی خود را وقف حرکتی پوینده برای سازندگی و آینده کشور کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه المپیاد ورزش‌های همگانی پیام‌رسان این رسالت مهم و این پیام با اهمیت و خطیر است گفت: «امیدواریم در این دو هفته شما ورزشکاران با دمیدن روحیه نشاط و امید در دانشگاه‌ها پیام خودتان را به همه کسانی که از بیرون به دانشگاه نگاه می‌کنند ارسال کنید. پیامی که نشان می‌دهد دانشجویان ما با همه مشکلات و سختی‌ها هنوز پر شور و نشاط هستند و با نگاهی امیدوار به آینده این کشور نگاه می‌کنند».

دکتر مجتبی صدیق، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علی پورکیانی، مدیر کل تربیت‌ بدنی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز طی سخنان کوتاهی به دانشجویان خوش آمد گفتند و به تشریح برنامه‌های ورزشی وزارت متبوع پرداختند.

پس از اجرای موسیقی و انجام حرکات موزون هنرمندان کرد، سوگند نامه از سوی دانشجویان ورزشکار شرکت کننده در مراسم قرائت و پس از برگزاری مراسم رژه مشعل اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور در بخش پسران افروخته شد.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

چهارشنبه    04 بهمن 1396

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

کلیه دانشجویان شاهد و ایثارگر پردیس البرز در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده ایثارگری اقدام نمایند

جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک آموزش عالی برگزار شد

مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حرکت

دومین جلسه شورای مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر پردیس ها و دانشکده های مستقل دانشگاه تهران برگزار شد

برگزاری جلسه کمیته‌ آموزشی- فرهنگی ایثارگران دانشگاه تهران

دکتر زهره نجفی اصل استادیارگروه برنامه ریزی اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی به عنوان مدیر دفتر امور شاهد و ایثارگر دانشکده علوم اجتماعی منصوب شد.

برگزیدگان بیست و دومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور تقدیر شدند

جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره نحوه پذیرش دانشجویان معرفی شده دکتری تخصصی (Ph.D) پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوهش (اطلاعیه شماره ۱)

مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و نخستین جشنواره ورزشی جانبازان و معلولین دانشگاه تهران برگزار شد.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است