اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
ارتباط با ما پیوندها پرسش‌های متداول صفحه اصلی
 
 

     

امام صادق (ع) :سنگین ترین چیزی که روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.        وسائل الشیعه، ج 7، ص 19۷امام صادق (ع) : در روز جمعه هیچ عملى برتر از صلوات بر محمد و خاندان او (ع) نیست.         الخصال  ص394  رسول اکرم صلى‏ الله ‏علیه ‏و ‏آله: مهدى طاووس بهشتیان است.           بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 51 ، ص 91

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

  

 

    

 کانال تلگرام اداره کل امور شاهد و ایثارگر 

زهرا ترکاشوند
نام و نام خانوادگی: زهرا ترکاشوند

عضو هئت علمی دانشگاه تهران

مرتبه علمی: استادیار پایه 6

گر... [ ادامه ]

کتاب پرتوی از عظمت امام حسین (ع)

کتاب تفسیر سوره محمد صلی الله علیه و آله

سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

 
بازگشت

مراسم تکریم و معارفه مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد. (27/04/1396)

مراسم تقدیر و تشکر از زحمات جناب آقای دکتر سید جلال زرگر در سمت مشاور رئیس و مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد وایثارگر دانشگاه  و معرفی جناب آقای دکتر رحمت اله اللهیاری  به عنوان مدیر جدید این اداره کل، روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۷ از ساعت 11:30 با حضور معاون فرهنگی دانشگاه، جمعی از اعضاء هیئت رئیسه، رؤسای پردیس/ دانشکده ها، مدیران ستادی، مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و همچنین اعضاء هیأت علمی و کارکنان دانشگاه  در تالار امیرکبیر معاونت فرهنگی برگزار گردید.

 در ابتدای مراسم، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، آقای دکتر زرگر طی گزارشی مبسوط عملکرد دوران 38 ماهه حضور خود در اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر  را تشریح نمودند و از همراهی رئیس محترم دانشگاه، و سایر مدیران و همکاران در طول دوره مدیریت خود تشکر نمودند. در ادامه دکتر رحمت اله اللهیاری به عنوان مدیر کل جدید اداره مذکور ضمن تقدیر و تمجید از زحمات دکتر زرگر  به مرور اجمالی سیاست ها و سرفصل های کلیدی برنامه خود برای ارتقاء جایگاه و چشم انداز اداره کل در قالب برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه تهران پرداختند.

در ادامه، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حضرت امام صادق (ع) و خوش‌آمدگویی به حضار، گفتند: به نظر می‌رسد در دهه چهارم انقلاب باید با حفظ کیفیت آموزش و پژوهش یک نگاه نظری به وظایف و ساختار دانشگاه‌ها داشته باشیم و به مسئله ارتقاء فرهنگی دانشجویان و مشارکت‌های اجتماعی آنها توجه کنیم. در این میان نقش اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ نقش ممتازی است. اساسا ما یک نعمتی داریم که به درستی به آن توجه نمی‌کنیم و آن نعمت دفاع مقدس است. ما هر جا که کم می‌آوریم اگر نگاه کنیم به ارزش‌های دفاع مقدس در آنجا می‌توانیم از بحران خارج شویم. زیرا الگوهایی در دفاع مقدس خلق شد که این الگوها جاودانه است. وجود ایثارگران عزیز و خانواده معظم شهدا در دانشگاه‌ها یک برکت است. اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه کارش فقط رسیدگی به امور اداری نیست یکی از وظایف مهم این اداره کل این است که این فرهنگ را در دانشگاه زنده نگه دارد. مسئله شاهد و ایثارگر مسئله همه دانشگاه است، همه ما در هر بخشی وظیفه داریم در این حوزه کمک کنیم و الحمدالله در دانشگاه تهران این اتفاق افتاده است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، افزودند: دکتر زرگر سال‌های زیادی در اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر زحمت کشیدند به نمایندگی از دانشگاه تهران از این جانباز گرانقدر سپاسگزاری می‌کنم‌ و آرزوی توفیق برای ایشان داریم. دکتر اللهیاری که امروز رسما سکان این اداره کل را به دست می‌گیرند از همکاران ایثارگر بسیار ارزنده ما هستند. سابقه فرهنگی و اجرایی ایشان درخشان است. از ایشان هم سپاسگزارم که این وظیفه سنگین را پذیرفتند و امیدوارم این راه را به خوبی پیش ببرند.

دکتر مجید سرسنگی در پایان، گفتند: انتصاب دکتر اللهیاری یک پیام مهم نیز دارد اینکه راه برای ارتقاء اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه نیز باز است. یک جاهایی قانون به ما گفته یک پست، حتما مال هیئت علمی است که لازم الاجرا است. یک جا نیز می‌گوید پستی قطعا مربوط به غیر هیئت علمی است که اجرا می‌شود اما جایی که ما مخیر هستیم که پستی به هیئت علمی و یا غیر آن سپرده شود باید به سمت کسی برویم که شایسته‌تر است. اینجا بحث شایسته‌سالاری مطرح است و اگر دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی نخواهد این شعار را تبیین و درست تعریف کند دیگر محل اشکال است. ما در دانشگاه نیاز داریم به اعضای غیر هیئت علمی توانمند و با تحصیلات عالی و ظرفیت‌های بالا توجه کنیم. این اتفاق باعث رشد میزان مشارکت‌های همکاران در سطح دانشگاه خواهد شد.

  در خاتمه مراسم و برای سپاسگزاری از زحمات جناب آقای دکتر زرگر، هدایا و لوح های سپاس به ایشان اهدا گردید.

 

 

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

سه‌شنبه    03 بهمن 1396

معرفی اداره کل

اخبار

اطلاعیه‌ها

شهدای دانشگاه

کانون علمی - فرهنگی ایثار

کتابخانه الکترونیکی

گالری

تالار گفت و گو

قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات

فرم‌های ضروری

عضویت در سایت

 
 

کلمه رمز خود را فراموش کرده‌ام

کلیه دانشجویان شاهد و ایثارگر پردیس البرز در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده ایثارگری اقدام نمایند

جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه یک آموزش عالی برگزار شد

مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حرکت

دومین جلسه شورای مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر پردیس ها و دانشکده های مستقل دانشگاه تهران برگزار شد

برگزاری جلسه کمیته‌ آموزشی- فرهنگی ایثارگران دانشگاه تهران

دکتر زهره نجفی اصل استادیارگروه برنامه ریزی اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی به عنوان مدیر دفتر امور شاهد و ایثارگر دانشکده علوم اجتماعی منصوب شد.

برگزیدگان بیست و دومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور تقدیر شدند

جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره نحوه پذیرش دانشجویان معرفی شده دکتری تخصصی (Ph.D) پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوهش (اطلاعیه شماره ۱)

مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و نخستین جشنواره ورزشی جانبازان و معلولین دانشگاه تهران برگزار شد.

اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
   

shahed@ut.ac.ir

 

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران است